شناسنامه کتاب

پیرمردی که داستانهای عاشقانه می‌خواند
پیرمردی که داستانهای عاشقانه می‌خواند (The Old Man Who Read Love Stories)
نویسنده: لوئیس سپولودا (Luis Sepulveda)
ترجمه: محمد شهبا
ناشر: هرمس
سال نشر: 1393 (چاپ 3)
قیمت: 5000 تومان
تعداد صفحات: 104 صفحه
شابک: 964-363-211-3
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 148 نفر
امتیاز کتاب: (3.33 امتیاز با رای 21 نفر)
آنتونیو پیرمردی است که در روستایی در دل یکی از جنگل‌های استوایی آمازون در کشور اکوادور زندگی می‌کند. سرگرمی او خواندن داستان‌های عاشقانه‌ای است که هر شش ماه یکبار دندانپزشکی که برای معاینه‌ی اهالی روستا به آن منطقه می‌آید، برایش می‌آورد.
آنتونیو به اتفاق همسرش به این منطقه‌ی بکر و دست‌نخورده آمده اما همسر محبوبش به خاطر ابتلا به یک بیماری مناطق حاره‌ای درگذشته و او حالا با داستانهای عاشقانه‌اش تنهاست.
آرامش آنتونیو وقتی به هم می‌خورد که اهالی روستا متوجه می‌شوند سر و کله‌ی یک پلنگ در زمین‌های اطراف منطقه‌شان پیدا شده و از او می‌خواهند که به دلیل آشنایی‌اش با منطقه آنها را در شکار پلنگ همراهی کند ...
نویسنده کتاب تلاش دارد تا در داستان خود زیبایی، عظمت و اهمیت حیات‌وحش در منطقه‌ی معروف آمازون را برای خواننده تصویر کند و زشنی دخالت‌ها و بی‌توجهی‌های انسان در محیط‌زیست را بنمایاند.
کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"آسمان پوشیده از ابر همچون شکم آماس کرده الاغی، تهدیدآمیز در فاصله کمی از زمین آویخته بود. باد گرم و لزج برگهای پراکنده را می‌روفت و درختان کوتاه موز را که جلو عمارت شهرداری را تزئین کرده بود بشدت تکان می‌داد.
تنی چند از ساکنان ال ایدیلیو و چند نفری از ماجراجویان روستاهای اطراف، کنار اسکله جمع شده بودند تا به نوبت روی صندلی قابل حمل دکتر روبیکوندو لوچامین دندانپزشک بنشینند. دکتر برای تسکین درد بیماران معجون عجیب و غریبی را که خودش می‌ساخت به آنان می‌خوراند …"

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u