شناسنامه کتاب

پیتر پن
پیتر پن (Peter Pan)
نویسنده: ج. م. بری (J. M. Barrie)
ترجمه: رامک نیک‌طلب
ناشر: قدیانی
سال نشر: 1395 (چاپ 3)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 240 صفحه
شابک: 978-964-536-523-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 51 نفر
امتیاز کتاب: (3.8 امتیاز با رای 5 نفر)
پیتر پن عادت دارد که هر شب به پشت پنجره‌ی اتاق‌خواب بچه‌های خانواده دارلینگ بیاید و به قصه‌هایی که مادرشان قبل از خواب برای آنها تعریف می‌کند، گوش بدهد. اما در یکی از این شب‌ها او سایه‌اش را گم می‌کند. بالاخره این وندی دارلینگ است که موفق می‌شود سایه‌ی پیتر را به او برگرداند. اما پیتر وقتی می‌بیند که وندی به خوبی مادرش قصه می‌گوید از او می‌خواهد که همراهش به سرزمین رویا برود و برای او و “پسران گمشده” قصه بگوید ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"همه‌ی بچه‌ها بزرگ می‌شوند، به جز یکی! همه می‌دانند که روزی بزرگ می‌شوند ولی وندی آن را این‌طوری درک کرد. وقتی دو ساله بود و در پارک بازی می‌کرد، گلی چید و به سوی مادرش دوید. او خیلی دوست‌داشتنی بود. خانم دارلینگ به محض دیدنش، دستش را بر قلبش گذاشت و فریاد زد: "کاش همیشه همین‌طوری می‌ماندی!"
ماجرا همین بود؛ ولی وندی از آن پس دانست که باید بزرگ شود. همه بعد از دوسالگی می‌فهمند که دوسالگی آغاز یک پایان است. آن‌ها در پلاک چهارده زندگی می‌کردند. وقتی وندی به دنیا آمد، مادرش مهم‌ترین فرد خانواده بود. او زنی دوست‌داشتنی با افکاری رمانتیک بود و دهانی خوش‌ادا داشت. ذهن رویایی او مثل معمای جعبه‌های کوچکی بود که درون هم قرار داشتند و همیشه آدم با باز کردن یکی می‌فهمید که یکی دیگر وجود دارد. در لب‌هایش گویی بوسه‌ای نقش بسته بود که وندی هرگز آن را تجربه نکرد؛ گرچه بوسه در گوشه‌ی سمت راست لبش به وضوح نشسته بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u