شناسنامه کتاب

آسانسور قلابی (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب ششم)
آسانسور قلابی (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب ششم) (The Ersatz Elevator)
نویسنده: لمونی اسنیکت (Lemony Snicket)
ترجمه: نسترن پاشایی
ناشر: ماهی
سال نشر: 1397 (چاپ 8)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 186 صفحه
شابک: 978-964-7948-41-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 3 نفر)
در این کتاب سرپرستی ویولت، کلاوس و سانی بودلر به یک زوج ثروتمند به نام آقای و خانم اسکوالر سپرده می‌شوند تا از آنها نگهداری کنند. اسکوالرها توی آپارتمان شیکی در طبقات بالایی یک آسمان‌خراش زندگی می‌کنند. همه چیز حکایت از این دارد که اینبار دیگر بچه‌های بودلر می‌توانند زندگی آرام و راحتی داشته باشند. اما اینها همه خیال باطل است! با پیدا شدن سر و کله‌ی آقای گونتر (که در حقیقت همان کنت الاف خودمان است که خودش را به عنوان همکار خانم اسکوالر جا زده) دوباره دردسرها و بدبیاری‌های بچه‌ها شروع می‌شود و ماجرا مطابق معمول داستان‌های قبلی با بدشانسی پشت بدشانسی ادامه پیدا می‌کند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود: "کتابی که همین حالا توی دو دستتان گرفته‌اید - با این فرض که این کتاب را در دست گرفته باشید و فقط هم دو دست داشته باشید - یکی از دو کتاب موجود در جهان است که فرق بین کلمه‌ی "عصبی" و "مضطرب" را به شما نشان می‌دهد. آن کتاب دیگر هم مسلما لغت‌نامه است که اگر من جای شما بودم، به جای این کتاب، آن را می‌خواندم.
لغت‌نامه هم مثل این کتاب به شما نشان می‌دهد که لغت "عصبی" یعنی "نگران از چیزی". مثلا، اگر به عنوان دسر برایتان بستنی برگه‌ی آلو بیاورند، شاید حس کنید عصبی هستید، چون نگرانید که نکند مزه‌ی وحشتناکی داشته باشد؛ اما لغت "مضطرب" یعنی "دچار یک دلهره‌ی آزاردهنده" که شاید موقعی حسش کنید که برای دسر، یک تمساح زنده برایتان بیاورند، آن‌وقت دچار این دلهره‌ی آزاردهنده می‌شوید که آیا شما دسرتان را می‌خورید یا دسرتان شما را. اما برخلاف این کتاب، لغت‌نامه کلماتی هم دارد که فکر کردن به آن‌ها خیلی لذت‌بخش‌تر است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u