شناسنامه کتاب

بچه‌های راه‌آهن
بچه‌های راه‌آهن (Railway Children)
نویسنده: ادیت نزبیت (Edith Nesbit)
ترجمه: شیما فتاحی
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 324 صفحه
شابک: 978-964-417-714-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 138 نفر
امتیاز کتاب: (4.06 امتیاز با رای 16 نفر)
همه چیز از موقعی شروع می‌شود که در یک شب وحشتناک پلیس به در خانه‌ی روبرتا، پیتر و فیلیس می‌آید و پدرشان را با خود می‌برد. پدر بچه‌ها مرد محترمی است که اما گرفتار مشکلی شده و همین مساله باعث می‌شود که او به زندان بیافتد. بچه‌ها و مادرشان که تا پیش از این به راحتی و آسودگی در شهر زندگی می‌کردند مجبور می‌شوند به خانه‌ای روستایی نقل مکان کنند و از این به بعد نگران دخل و خرج‌شان باشند. خانه آنها در کنار یک خط‌آهن قرار دارد که هر روز در ساعات مشخصی قطار از روی آن عبور می‌کند و بچه‌ها وقتی تصمیم می‌گیرند تا برای رفع دلتنگی‌شان از نبود پدر هر روز در ساعتی معین برای مسافران قطار دست تکان بدهند به "بچه‌های راه‌آهن" معروف می‌شوند و ..."
داستان با این جملات شروع می‌شود:
"آنها از اصل بچه‌های راه‌آهن نبودند. تصور نمی‌کنم که تا آن موقع راجع به راه‌آهن هیچ فکری هم کرده بودند جز این که آن را وسیله‌ای برای رسیدن به "ماکسیلین" و "کوک"، "پانتومیم"، باغ‌وحش و "مادام تسو" بدانند. آنها فقط بچه‌هایی حومه‌نشین و عادی بودند که با پدر و مادرشان در یک خانه‌ی ییلاقی معمولی با روکار آجر قرمز زندگی می‌کردند که در جلویی آن شیشه‌ی رنگین داشت و یک راهرو و آجر فرش که اتاق ناهارخوری به حساب می‌آمد و یک حمام با آب سرد و گرم و زنگ‌های برقی، پنجره‌هایی به سبک فرانسوی و یک رنگ و روغن سفید و گرانقیمت، و خلاصه همانطور که واسطه‌های معاملات ملکی می‌گویند، دارای کلیه وسایل مدرن و راحت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u