شناسنامه کتاب

بازگشت هرداد
بازگشت هرداد
نویسنده: فریبا کلهر
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1393 (چاپ 2)
قیمت: 5000 تومان
تعداد صفحات: 237 صفحه
شابک: 978-964-391-689-3
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 83 نفر
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 2 نفر)
پدر ثمره آدمیزاد و مادرش یک پری دریایی است. برای همین هم او از هریک از این دو موجود چیزهایی به ارث برده! او نیروهای خارق‌العاده‌ای دارد و به همین خاطر باید به جنگ شوپا، دیو و فرمانروای دریاها برود. شوپا می‌خواهد با زهرآگین کردن آب دریاها همه موجودات روی زمین را از بین ببرد، بگیرد. آیا ثمره موفق می‌شود جلوی او را بگیرد؟
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"می‌دانستم آن زن بوگندوی دامن چین‌چینی خاله‌ی من نیست. حسم این را به من می‌گفت. حسم می‌گفت من هیچ‌وقت خاله‌ای نداشته‌ام که به سفر رفته و ناگهان برگشته باشد. پس این زنی که همه‌جا را با تکان‌های کوچک دامنش پر از بوی ماهی می‌کرد، کی بود و چرا پدرم جانان، طوری که او نشنود، به من گفت تا هر زمانی خاله‌ات خواست پیشش بمان و هر کاری داشت برایش انجام بده؟ چرا گفت با او بداخلاقی نکن و بی‌ادب نباش؟ چرا گفت دلم می‌خواهد او نظر خوبی به تو داشته باشد، هرچند مهم نیست که ما هم نظر خوبی به او داشته باشیم یا نه؟
خاله ناگهان به دهکده‌ی ساحلی ما آمد. کسی آمدنش را ندید. طوری سر و کله‌اش پیدا شد که انگار یک‌دفعه از زمین سبز شده یا از آسمان افتاده است. یک بسته‌ی بزرگ تنباکوی دریایی برای جانان آورده بود که او را خیلی خوشحال کرد و باعث شد تا سه - چهار دقیقه از کندن موهای جلوی سرش، که برایش عادت شده بود، دست بردارد.
جانان به خاله گفت: "سال‌ها بود که حسرت این تنباکو به دلم مانده بود." و فوری چپق فلزی‌اش را از توی جیب جلیقه‌ی گلدارش درآورد ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u