شناسنامه کتاب

مدرسه‌ی سختگیر (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب پنجم)
مدرسه‌ی سختگیر (مجموعه ماجراهای بچه‌های بدشانس - کتاب پنجم) (The Austere Academy)
نویسنده: لونی اسنیکت (Lemony Snicket)
ترجمه: رضا دهقان
ناشر: نشر ماهی
سال نشر: 1398 (چاپ 10)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 187 صفحه
شابک: 978-964-7948-54-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 8 نفر
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 2 نفر)
ویولت، کلاوس و سانی بودلر، بچه‌هایی باهوش و مبتکر هستند و شما هم احتمالا توقع دارید که آنها در مدرسه شبانه‌روزی، کاملا موفق باشند؛ به هیچ وجه. مدرسه هم به برگی دیگر از بدبختی‌های بودلرها تبدیل شد.
حقیقت باید گفته شود. در فصل‌های این کتاب دردناک، بچه‌ها با خرچنگ‌های تیزچنگال، تنبیه‌های سختگیرانه، قارچ‌های چکه‌کن، امتحان‌های جامع، کنسرت‌های ویولن، د.ر.د و سیستم اندازه‌گیری متریک روبه‌رو می‌شوند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اگر می‌خواستید به نچسب‌ترین آدم روی زمین یک مدال طلا بدهید، حتما باید آن‌ را به کارملیتا اسپاتس می‌دادید، و اگر هم نمی‌دادید مطمئن باشید که خودش یک جوری آن را از دست شما می‌قاپید. کارملیتا اسپاتس هم گستاخ بود، هم خشن و هم شرور. واقعا باعث شرمندگی من است که باید شما را با او آشنا کنم، چون به قدر کافی چیزهای غم‌انگیز و ناراحت‌کننده در این داستان هست، چه برسد به این‌که بخواهم چنین آدم ناخوشایندی را هم به شما معرفی کنم.
خدا را شکر که قهرمانان این داستان بودلرهای یتیم هستند، نه کارملیتا اسپاتس بی‌ادب. اگر می‌خواستید به ویولت، کلاوس و سانی بودلر یک مدال طلا بدهید، باید به خاطر نجات یافتن‌شان از آن همه مصیبت و گرفتاری می‌دادید. "مصیبت" این‌جا یعنی "دردسر". آدم‌های کمی تو این دنیا هستند که چنین دردسرهای مشقت‌باری را که همه جا به دنبال این بچه‌هاست، تجربه کرده باشند. دردسرها از آن روزی شروع شد که بودلرها داشتند در ساحل خوش می‌گذراندند و ناگهان خبر کشته شدن پدر و مادرشان را در یک آتش‌سوزی وحشتناک شنیدند، و سپس برای زندگی، پیش یک قوم و خویش دور به نام کنت الاف فرستاده شدند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u