شناسنامه کتاب

اگر فردا بیاید
اگر فردا بیاید (If Tomorrow Comes)
نویسنده: سیدنی شلدون (Sidney Sheldon)
ترجمه: محمد قصاع
ناشر: پیکان
سال نشر: 1393 (چاپ 7)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 450 صفحه
شابک: 978-964-328-285-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 93 نفر
امتیاز کتاب: (4.19 امتیاز با رای 31 نفر)
تریسی ویتنی، دختر جوان، زیبا و آرمانگرا، به خاطر گرفتاری در پاپوشی که برای او درست شده به زندان می‌افتد. در زندان او با دنیای دیگری آشنا می‌شود که تا قبل از آن هیچ تجربه‌ای درباره آن نداشته. دنیای دزدها و کلاهبردارها. تریسی اما در نهایت به دلیل خوش‌رفتاری مشمول عفو می‌شود و از زندان بیرون می‌آید.
پس از آزادی اولین اقدام تریسی گرفتن انتقام از کسانی است که او را به ناحق به زندان انداخته‌اند. او با هوش سرشارش و چیزهایی که در زندان فراگرفته برای تک‌تک کسانی که در توطئه زندان رفتن او مقصر بودند نقشه می‌کشد و آنها را به سزای اعمالشان می‌رساند. اما پس از پایان انتقام‌گیری هم تریسی به این نتیجه می‌شود که نمی‌تواند به زندگی سابق خود برگردد و ناچار است نقشی را که پس از بیرون آمدن از زندان به عنوان یک کلاه‌بردار برای خود برگزیده، همچنان ادامه دهد!
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"با خماری و به آرامی لباسش را درآورد؛ سپس لباس خواب سرخی انتخاب کرد تا خون آشکار نشود. دوریس ویتنی برای آخرین‌بار به اتاق خوابش نگریست تا مطمئن شود اتاق دلپذیرش که در طول سالیان علاقه عمیقی به آن پیدا کرده بود، از هر لحاظ منظم و مرتب است. سپس کشوی پاتختی را باز کرد و با دقت اسلحه‌ای را بیرون آورد. رنگش از سیاهی می‌درخشید و سردیش وحشت‌آور بود. آن را کنار تلفن گذاشت و شماره تلفن دخترش را در فیلادلفیا گرفت. به صدای زنگهای تلفن گوش کرد. بعد صدایی با نرمی گفت: "الو؟"
- تریسی ... عزیزم، دلم می‌خواست صدایت را بشنوم.
- مادر، چه کار خوبی کردی.
- امیدوارم از خواب بیدارت نکرده باشم.
-خیر. کتاب می‌خواندم. آماده می‌شدم بخوابم. من و چارلز برای شام بیرون رفته بودیم، ولی هوا خیلی بد بود. اینجا برف سنگینی می‌بارد. آنجا هوا چطور است؟
دوریس ویتنی اندیشید: خدای من، ما راجع به هوا صحبت می‌کنیم، آن هم درست زمانی که دلم می‌خواهد مسائل زیادی را برایش بگویم. ولی نمی‌توانم.
- مادر؟ می‌شنوی؟
دوریس ویتنی از پنجره به بیرون نگریست و گفت: "باران می‌بارد." و بعد اندیشید: چه هماهنگی و تناست جالبی. درست مثل فیلمهای آلفرد هیچکاک …"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u