شناسنامه کتاب

کتاب دزد
کتاب دزد (The Book Thief)
نویسنده: مارکوس زوساک (Markus Zusak)
ترجمه: مرضیه خسروی
ناشر: نگاه
سال نشر: 1398 (چاپ 6)
قیمت: 75000 تومان
تعداد صفحات: 575 صفحه
شابک: 978-600-90674-5-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 44 نفر
امتیاز کتاب: (4.5 امتیاز با رای 10 نفر)
وقتی لیزل برادر کوچکترش را از دست می‌دهد، مادر لیزل، او را رها می‌کند و می‌رود! در روز خاکسپاری برادرش، لیزل از مامورین گورستان یک کتاب می‌دزدد که بعدها معلوم می‌شود راهنمای چگونگی کندن قبر است. اما لیزل خواندن بلد نیست که متوجه این موضوع بشود. مسئولین لیزل را به خانواده هابرمان می‌سپارند.
آقای هابرمان نقاش ساختمان است و همچنین نوازنده آکاردئون. خانم هابرمان هم با شستن رخت‌های خانواده‌های متمول شهر به خرج و دخل خانه کمک می‌کند. سال‌های آغازین جنگ جهانی دوم است و مردم آلمان هرقدر که بیشتر از جنگ می‌گذرد زندگی‌شان سخت‌تر می‌شود. در این میان، آقای هابرمان در قلب آلمان نازی، تصمیم می‌گیرد به یک یهودی پناه دهد و از لیزل و همسرش می‌خواهد که به او در این راه کمک کنند. لیزل هم با کمک پدرش خواندن و نوشتن را یاد می‌گیرد و اولین کتابی که می‌خواند همان کتاب "راهنمای کندن قبر" است که دزیده. او حالا دیگر به خواندن علاقمند شده و هرجا چشمش کتابی می‌بیند، آن را می‌دزد. کاری که در آلمان نازی می‌تواند او و خانواده‌اش را به دردسر جدی بیاندازد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"یک واقعیت کوچک: شما می‌میرید.
من با صداقت تمام، همه تلاشم را می‌کنم تا این قضیه را با خوش‌رویی گزارش کنم، اگرچه بیشتر مردم طوری هستند که در باور کردن من تاخیر می‌اندازند. خواهش می‌کنم، به من اعتماد کنید. من قطعا می‌توانم خوش‌رو باشم. می‌توانم شیرین باشم. دلپذیر. مهربان و خوش‌برخورد. و تازه، هنوز کجایش را دیده‌اید. فقط از من نخواهید که قشنگ هم باشم. زیبابودن هیچ ربطی به من ندارد.
واکنش به واقعیت ذکرشده در بالا نگرانتان می‌کند؟ مصرانه تقاضا دارم نترسید. اگر هیچ چیز دیگری نباشم، حداقل منصفم.
راستی ... یک مقدمه.
یک شروع.
ادبم کجا رفته؟
می‌توانستم به نحو شایسته‌ای خودم را معرفی کنم، ولی واقعا احتیاجی به این کار نیست. مرا به خوبی و به‌زودی خواهید شناخت، و این خود، بستگی به یک سری متغیرهای جورواجور دارد. کافی است بگویم که در نقطه‌ای از زمان، بالای سرتان خواهم ایستاد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u