شناسنامه کتاب

استخوان خوک و دستهای جذامی
استخوان خوک و دستهای جذامی
نویسنده: مصطفی مستور (Mostafa Mastoor)
ناشر: چشمه
سال نشر: 1397 (چاپ 33)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 82 صفحه
شابک: 964-362-197-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 48 نفر
امتیاز کتاب: (2.61 امتیاز با رای 36 نفر)
داستان زندگی ساکنین یک ساختمان ۱۷ طبقه به نام برج خاوران که هر کدام مشکلات خود را دارند. دانیال با دغدغه‌های فلسفی‌اش، حامد دانشجوی عکاسی که بین عشق مهناز و نگار مانده، نوذر که به خاطر پول دست به هر جنایتی می‌زند، محسن و سیمین که در حال طلاق هستند و آینده دختر کوچک‌شان درنا معلوم نیست، دکتر مفید و همسرش افسانه که دنبال اهداکننده مغز استخوان به پسر رو به مرگشان، الیاس هستند، سوسن که پس از سال‌ها بدکارگی به خاطر امرار معاش، عشق را با شاعری به نام کیانوش تجربه می‌کند، پریسا که در یک مهمانی مورد تجاوز قرار گرفته و از آینده ناامید است، و آدم‌هایی از این دست که در آخر همه به رستگاری می‌رسند ... (برگرفته از توضیحات درباره کتاب در سایت ویکی‌پدیا)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شب، پنجره‌ی رو به خیابان آپارتمانی در طبقه‌ی چهاردهم برج مسکونی خاوران ناگهان باز شد و مردی - اسمش دانیال - انگار کله‌اش را آتش زده باشند، رو به خیابان جیغ کشید:
"اون پایین دارید چی‌کار می‌کنید؟ با شما هستم! با شما عوضی‌ها که عینهو کرم دارید تو هم می‌لولید. چی خیال کردید؟ همه‌تون، از وکیل وزیر گرفته تا سپور و آشپز و پروفسور، آخرش می‌شید دو عدد. خیلی که هنر کنید، خیلی که خبر مرگ‌تون به خودتون برسید، فاصله‌ی دو عددتون می‌شه صد. صدام رو می‌شنفید؟ می‌شید یه پیرمرد آب زیپوی عوضی بوگندو. کافیه دور تند نگاش کنید. همین‌که دور تند نیگاش کردید می‌فهمید چه گندی زده‌ید. می‌فهمید چه چیز هجو و مزخرفی درست کرده‌ید. حالا با این عجله کدوم جهنمی قراره برید؟ قراره چه غلطی بکنید که دیگرون نکرده‌ند؟ واسه‌ی چی سر یک مستطیل یا مربع خاکی دخل هم رو در می‌آرید؟ بدبخت‌ها! شما به خودی خود بدبخت هستید، دیگه واسه چی اوضاع رو بدتر می‌کنید؟" …"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u