شناسنامه کتاب

بادبادک باز (قطع جیبی)
بادبادک باز (قطع جیبی) (The Kite Runner)
نویسنده: خالد حسینی (Khaled Hosseini)
ترجمه: زیبا گنجی، پریسا سلیمان‌زاده
ناشر: مروارید
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 422 صفحه
شابک: 964-5881-92-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 303 نفر
امتیاز کتاب: (4.29 امتیاز با رای 167 نفر)
امیر و حسن، در افغانستان قبل از اشغال روسیه، هم‌بازی یکدیگر هستند. یکی از قوم پشتون و دیگری از قوم هزاره. پدر یکی متمول و موفق و پدر دیگری خدمتکار و پیشکاری معمولی. با این حال دو پسر بچه مثل دو برادر با یکدیگر زندگی می‌کنند. تا اینکه واقعه‌ای تلخ میان آن دو فاصله می‌اندازد. امیر و پدرش در هنگام حمله‌ی روسیه از افغانستان فرار می‌کنند و به آمریکا می‌روند. امیر در آمریکا درس می‌خواند، ازدواج می‌کند و به مرور زمان از افغانستان به جز خاطراتی تلخ و مبهم چیزی به یاد نمی‌آورد.
اما همه چیز وقتی پس از سال‌ها پیامی از حسن به دستش می‌رسد که او را دوباره به افغانستان می‌خواند، تغییر می‌کند. افغانستان حالا تحت حکومت طالبان است …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در سن دوازده سالگی به آدمی تبدیل شدم که حالا هستم، در روزی دلگیر و سرد در زمستان 1975. آن لحظه خوب یادم هست که پشت دیواری سست و گلی کز کرده بودم و دزدکی به کوچه کنار مسیل یخ بسته نگاه می‌کردم. از آن روز زمان درازی می‌گذرد، اما حالا متوجه شده‌ام این‌که می‌گویند گذشته فراموش می‌شود، چندان درست نیست. جون گذشته فراموش می‌شود، چندان درست نیست. چون گذشته راه خود را با چنگ و دندان باز می‌کند. حالا که به گذشته برمی‌گردم، می‌بینم بیست و شش سال آزگار است که دارم دزدکی به آن کوچه متروک نگاه می‌کنم.
روزی در تابستان سال گذشته، دوستم رحیم‌خان از پاکستان تلفن کرد. از من خواست به دیدنش بروم. همان‌طور که در آشپزخانه گوشی به دست ایستاده بودم، متوجه شدم این فقط رحیم‌خان نیست که از پشت تلفن با من حرف می‌زند، بلکه گذشته پر از گناه من هم هست که هنوز تقاص‌اش را پس نداده بودم ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u