شناسنامه کتاب

خروس زری پیرهن پری
خروس زری پیرهن پری
نویسنده: احمد شاملو
ناشر: چشمه
سال نشر: 1397 (چاپ 5)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 36 صفحه
شابک: 978-600-229-381-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 18 نفر
امتیاز کتاب: (4.43 امتیاز با رای 7 نفر)
گربه و طرقه و خروس با هم در یک کلبه داخل جنگل به خوبی و خوشی زندگی می‌کنند. چندوقتی است اما که یک روباه به همسایگی آنها آمده و گربه و طرقه نگران هستند که نکند او صدمه‌ای به دوست‌شان "خروس‌زری، پیرهن‌پری" بزند. آنها همیشه مواظب خروس هستند اما روزی که تصمیم می‌گیرند برای جمع‌آوری هیزم به داخل جنگل بروند قرار می‌شود که خروس در خانه بماند. آنها به خروس تاکید می‌کنند که داخل خانه بماند و اگر روباه به در خانه آمد، سرش را از پنجره هم بیرون نبرد. اما با رفتن آنها سر و کله‌ی روباه پیدا می‌شود و شروع می‌کند به مکر و حیله برای آنکه خروس را به پای پنجره بکشاند ..."
داستان با این جملات آغاز می‌‌شود:
"یکی بود یکی نبود. غیر از خدا هیچکی نبود. یک گربه بود و یه طرقه بود و یک خروس خوشگل چاق و چله بود که ته جنگل، توی یک کلبه‌ی چوبی سه‌تایی با هم زندگی می‌کردند. گربه پالتوپوستی داشت. طرقه هم تن خودش یک نیم‌تنه‌ی مخملی داشت. اما خروس تپلی، بس که پرهاش قشنگ بود و رنگ‌به‌رنگ بود، حیفش می‌آمد چیزی روی آن تنش کند. دمش نیلی بود و، شکمش سیاه و سرخ و نارنجی. اما پرهای سینه و شانه و پشتش زرد بود، و تو آفتاب که وامیستاد مثل طلا برق‌برق می‌زد. وچون به طلا "زر" هم می‌گویند و "زر" و "پر" هم‌قافیه‌اند، گربه و طرق اسم رفیق تپلی خودشان را، برای قشنگی، گذاشته بودند: "خروس زری، پیرهن‌پری". یعنی خروسی که به رنگ طلاست و پیراهنش از پر است ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u