شناسنامه کتاب

رز گمشده
رز گمشده (The Missing Rose)
نویسنده: سردار ازکان (Serdar Ozkan)
ترجمه: بهروز دیجوریان
ناشر: آموت
سال نشر: 1396 (چاپ 8)
قیمت: 22500 تومان
تعداد صفحات: 224 صفحه
شابک: 978-600-5941-02-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 92 نفر
امتیاز کتاب: (3.61 امتیاز با رای 18 نفر)
مادر دایانا پس از مرگ نامه‌ای از خود به جای می‌گذارد و به دخترش اعلام می‌کند که برخلاف آنچه قبلا به او گفته، پدرش زنده است و در کودکی دایانا و مادرش را ترک کرده. او همچنین به دایانا اعتراف می‌کند که خواهر دوقلویی به نام مری دارد که پدر او را به هنگام ترک خانه او را همراه برده است و از دایانا می‌خواهد تا او را پیدا کند و در طول زندگی همراه و مواظب او باشد.
دایانا در ابتدا از شنیدن این اخبار برآشفته و عصبانی می‌شود اما در نهایت تصمیم می‌گیرد تا به دنبال مری بگردد و او را پیدا کند …
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"افسس! شهر دوگانگی. هم معبد آرتمیس، هم مامن مطهر مریم مقدس. سرایی هم برای نفس و هم برای روح. تجسم هم کبر و هم فروتنی، هم اسارت و هم آزادی. افسس! شهری همچون انسان که در آن تضادها در هم ادغام شده‌اند.
در یک عصر اکتبری، در کنار رود ملس نزدیک آن شهر - شهر باستانی افسس - نشسته بودند. اشعه‌ی خورشید که داشت پشت کوه بلبل پنهان می‌شد به ارغوانی می‌زد. آن‌هایی که زبان آسمان‌ها را می‌دانستند مژده‌ی باران می‌دادند به هر دوشان.
دختر جوان گفت: "سنت‌جان برای خلق از مریم مقدس می‌گوید. فریاد جمعیت را می‌شنوی که می‌غرند، پرخاش می‌کنند و با عصبانیت نفرینش می‌کنند؟ هزاران انسان به دین تازه‌ای که پرستش الهه‌شان را ممنوع می‌کند اعتراض می‌کنند. گوش کن؛ پا بر زمین می‌کوبند و با هم فریاد می‌زنند: "مریم دیگر کیست؟ ما می‌خواهیم آرتمیس را پرستش کنیم!" " مرد جوان پرسید: "آرتمیس؟ الهه؟ همان که رومی‌ها به آن دایانا می‌گویند؟" دختر جوان گفت: "اینش مهم نیست. او تنها یک خیال است که مردم در ذهن خود ساخته‌اند و پرستش‌اش می‌کنند." … "

توضیحات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا بخوانید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u