شناسنامه کتاب

دفتر خاطرات (شور عشق)
دفتر خاطرات (شور عشق) (The Notebook)
نویسنده: نیکولاس اسپارکس (Nicholas Sparks)
ترجمه: طاهره صدیقیان
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1399 (چاپ 2)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 184 صفحه
شابک: 978-964-8944-03-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 127 نفر
امتیاز کتاب: (2.93 امتیاز با رای 28 نفر)
در سال 1932 نووا و الی در یک تابستان رویایی عاشق هم می‌شوند. اما خانواده الی برای دختر نوجوان خود آرزوهای بزرگتری در سر دارند. بنابراین پدر و مادر پولدار الی او را از نووا دور می‌کنند به این امید که خیلی زود این عشق را فراموش کند.
سال‌ها می‌گذرد، نووا و الی هریک در طول جنگ جهانی دوم نقشی برعهده می‌گیرند. نووا به جنگ می‌رود و الی در بیمارستان به پرستاری از مجروحان می‌پردازد. بعد از جنگ، نووا به شهر خود بازمی‌گردد تا با ساختن خانه‌ی رویایی‌اش زندگی خود را بسازد و الی هم تصمیم می‌گیرد با افسر جوانی که در طول جنگ از او پرستاری کرده ازدواج کند. اما دست سرنوشت دوباره الی و نووا را در مقابل هم قرار می‌دهد و آنها مجبور می‌شوند، این‌بار بدون دخالت دیگران، تصمیم بگیرند که می‌خواهند با ادامه زندگی خودشان چه بکنند!

از روی این داستان فیلمی نیز به همین نام ساخته شده است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"من کی هستم، و این داستان چگونه به پایان خواهد رسید؟ خورشید طلوع کرده است و کنار پنجره‌ای نشسته‌ام که مه‌آلود است از نفس زندگی سپری شده. امروز صبح قیافه‌ای درهم ریخته پیدا کرده‌ام: دو پیراهن، شلوار ضخیم، شال گردنی که دوبار دور گردنم پیچیده شده و ژاکت کلفتی که دخترم سی تولد پیش بافته و به من هدیه داده است. ترموستات اتاقم روی آخرین درجه است و بخاری کوچکتری درست پشت سرم قرار دارد. بخاری کلیک کلیک صدا و ناله می‌کند و همچون اژدهایی اسطوره‌ای گرما بیرون می‌دهد، ولی هنوز بدنم از سرمایی که هرگز ترکم نمی‌کند، می‌لرزد. سرمایی که در طی هشتاد سال به وجود آمده است. گاهی اوقات فکر می‌کنم، هشتاد سال، و به رغم این که خودم سنم را پذیرفته‌ام، هنوز شگفت‌زده می‌شوم که از زمان ریاست جمهوری جورج بوش هیچوقت گرم نشده‌ام ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u